ترخیص ژنراتور

ترخیص ژنراتور یکی از مهم ترین فاکتور هایی است که در زمان انتخاب شرکت های ترخیص کالا باید مورد بررسی قرار دهید.

آرمان ترخیص علاوه بر ترخیص ژنراتور ارائه دهنده بهترین خدمات در زمینه ترخیص لوازم یدکی از گمرک و ترخیص رنگ پلی اورتان و … می باشد.

واردات ژنراتور یک سرمایه گذاری تجاری ارزشمند است. با این حال، چالش ها در طول فرآیند واردات باید در نظر گرفته شود و به آنها رسیدگی شود. یاد بگیرید که این چالش ها چیست و چگونه بر آنها غلبه کنید.

ترخیص ژنراتور از گمرک

تقاضای مصرف‌ کننده و کسب‌وکار برای ژنراتورها در سال‌های اخیر افزایش یافته است و پیش‌ بینی می ‌شود که به رشد ثابت ادامه دهد. در زمان‌های خاصی از سال مانند فصل طوفان و زمستان، تقاضا به شدت افزایش می‌ یابد.

بسیاری از ژنراتورها از بزرگترین شریک تجاری ایالات متحده، چین وارد می شوند. کسب و کارهایی که به دنبال استفاده از این فرصت هستند باید به برخی جزئیات مهم توجه داشته باشند.

برای واردات ژنراتور، واردکنندگان باید الزامات واردات متعددی را رعایت کنند. سخت‌گیرانه ‌ترین مقررات از سوی EPA آمده است که ژنراتورهای وارداتی را ملزم می ‌کند با مقررات انتشار گازهای گلخانه ‌ای ایالات متحده مطابقت داشته باشند.

وارد کنندگان ملزم به ارائه این مدرک در زمان واردات هستند. اگر این مدارک در دسترس نباشد، ژنراتورها در بندر ورودی خودداری می ‌شوند.

در حالی که فرآیند واردات ژنراتور می تواند ترسناک باشد، می توان آن را با کمک یک کارگزار گمرک دارای مجوز بسیار ساده تر کرد. در زیر، الزامات و فرآیندهای مربوط به واردات ژنراتور را توضیح می دهیم.

ما همچنین توضیح می ‌دهیم که چگونه یک کارگزار گمرک دارای مجوز می ‌تواند برخی یا همه فرآیندها را برای شما مدیریت کند و از واردات روان اطمینان حاصل کند.

اگر کسب و کار شما تحت تاثیر کمبود کانتینر حمل و نقل در سال ۲۰۲۱ قرار گرفته است، ما می توانیم به شما کمک کنیم. کارشناسان ما به نمایندگی های خارجی متعددی دسترسی دارند، به این معنی که ما می توانیم یک کانتینر حمل و نقل برای شما تهیه کنیم.

همانطور که در بالا ذکر شد، ژنراتورهای وارداتی ملزم به رعایت مقررات انتشار گازهای گلخانه ای ایالات متحده هستند. نهاد مسئول اجرای این مقررات، آژانس حفاظت از محیط زیست یا EPA است. همراه با EPA، گمرک و حفاظت مرزی (CBP) به عنوان اولین خط دفاعی در مرز برای واردات وارد شده به ایالات متحده عمل می کند، نمایندگان CBP وظیفه بررسی جزئیات واردات و پرچم گذاری محموله هایی را دارند که مطابق با دستورالعمل های واردات ایالات متحده نیستند.

به منظور ارائه مدرکی مبنی بر مطابقت ژنراتورهای وارداتی شما با استانداردهای انتشار، معمولاً از دو مدرک مهم استفاده می‌شود: یک گواهی انطباق EPA و یک برچسب کنترل انتشار EPA.

ترخیص ژنراتورگواهی انطباق EPA

این سند یک الزام برای ژنراتورهایی است که قرار است در ایالات متحده فروخته شوند. گواهی انطباق بیان می کند که موتور مورد استفاده در ژنراتور مطابق با استانداردهای انتشار EPA است.

تولیدکنندگان باید این گواهی را قبل از ارائه یک ژنراتور برای فروش در ایالات متحده دریافت کنند، در حالی که دستورالعمل های CBP و EPA حکم نمی کند که گواهی در زمان واردات ارائه شود، بسیار توصیه می شود که به راحتی در دسترس باشد.

اگر سؤالی در مورد اعتبار ژنراتور وارد شده وجود داشته باشد، نمایندگان CBP و EPA برای توضیح بیشتر به گواهی انطباق نگاه می کنند.

برچسب کنترل انتشار EPA

جنبه مهم دیگری که ثابت می کند ژنراتورهای وارداتی با استانداردهای آلایندگی ایالات متحده مطابقت دارند، برچسب کنترل انتشار گازهای گلخانه ای EPA است.

این برچسب روی موتور یا نزدیک آن قرار دارد و چند جزئیات مهم را نشان می دهد:

 • سازنده موتور
 • علامت تجاری برای سازنده
 • سال مدل موتور
 • بیانیه EPA که نشان می دهد موتور مطابقت دارد
 • نوع سوخت و ظرفیت مخزن
 • موتور با کدام استانداردهای آلایندگی EPA و کالیفرنیا (در صورت وجود) مطابقت دارد
 • اگر این برچسب روی تمام ژنراتورهای وارداتی قابل مشاهده است، در این بخش از سفر ترخیص کالا از گمرک با مقاومت کمی روبرو خواهید شد.

فرم EPA 3520 21

آخرین سندی که ترخیص ژنراتور باید داشته باشند EPA Form 3520 21 است. این فرم هنگام واردات موتورهای سنگین، غیر جاده ای یا ثابت استفاده می شود. از آنجا که اطلاعات مورد نیاز در این فرم شامل:

 • شناسایی نوع موتور وارد شده
 • نام سازنده
 • مدل و شماره سریال موتورهای وارد شده
 • تاریخ ساخت موتورهای وارد شده

تمام این اطلاعات توسط عوامل CBP در زمان ورود برای تعیین قابل قبول بودن بررسی می شود.

توجه به این نکته ضروری است که این فرم تا زمانی که ۴ شرط وجود دارد، لازم نیست ارسال شود:

موتورهای وارداتی نو هستند

موتورها تحت پوشش گواهی انطباق EPA هستند

موتورها دارای برچسب کنترل انتشار EPA هستند

سازنده اصلی موتور وارد کننده است

در صورت وجود ALL 4 شرط فوق برای ژنراتورهای وارداتی، ارائه فرم EPA 3520 21 الزامی نیست.

واردات ژنراتور

در دسترس قرار دادن ژنراتورها برای فروش نیاز به کار اضافی از جانب شما دارد. این به دلیل این واقعیت است که استانداردهای انتشار فراتر از آنچه در دستورالعمل های فدرال EPA مورد نیاز است، است.

برای اینکه ژنراتورها واجد شرایط باشند، باید توسط هیئت منابع هوایی (CARB) به عنوان منطبق بر CARB تأیید شوند.

سازندگان موتور باید یک فرآیند تنظیمی را برای تایید ژنراتورهای خود با CARB دنبال کنند:

موتور باید بر اساس مشخصات CARB تست شود.

پس از تکمیل آزمایش، تولیدکنندگان باید نتایج را برای بررسی به CARB ارسال کنند.

اگر موتور از بازرسی CARB عبور کند، گواهینامه رسمی دریافت می کند و می تواند در برچسب کنترل انتشار EPA ذکر شود

پس از تکمیل فرآیند فوق، ژنراتورهای وارداتی واجد شرایط فروش خواهند بود.

قوانین خاص برای ترخیص ژنراتور می تواند گیج کننده و چالش برانگیز باشد. کارگزاران گمرک مجاز ما اینجا هستند تا در هر مرحله به شما کمک کنند. ما به واردکنندگان متعددی کمک کرده‌ایم که ژنراتورها و سایر کالاهای محدود را بدون مشکل وارد کنند

ژنراتور خود را با کد HTS صحیح طبقه بندی کنید

به منظور درک واقعی الزامات خاص در هنگام واردات ژنراتور، طبقه بندی صحیح ژنراتورهای شما یک مرحله مهم در این فرآیند است. همه کالاهای وارداتی باید با کد برنامه تعرفه هماهنگ (HTS) دقیق طبقه بندی شوند.

اعمال کد صحیح برای محصولات وارداتی شما از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا تعدادی از جزئیات کلیدی را تعیین می کند.

طبقه بندی محصول شما با کد HTS نادرست می تواند منجر به موارد زیر شود:

 • بازرسی های اضافی توسط عوامل CBP
 • تاخیر در فرآیند واردات
 • تغییر در حقوق ورودی
 • کار اضافی مورد نیاز از طریق تصحیح خلاصه پست

بهترین راه برای رسیدگی به طبقه بندی کالاهای وارداتی با کد HTS صحیح، کار با کارگزار گمرک دارای مجوز است. تیم متخصصان دارای مجوز ما درک عمیقی از HTS دارند و می توانند کد صحیح ژنراتورهای وارداتی شما را شناسایی کنند. این امر به نوبه خود باعث کاهش مشکلات بیشتر در مرز هنگام واردات می شود.

قبل از واردات، ترخیص دیزل ژنراتور را تأیید کنید

وقتی صحبت از کدهای HTS شد، یکی از بزرگترین اثرات مرتبط با کد HTS، تعیین حقوق ورودی است. هر کد ۸ رقمی دارای مقدار حقوق ورودی مشخصی است.

اطمینان از داشتن کد HTS صحیح به شما این امکان را می دهد که از میزان دقیق عوارض وارداتی که باید با واردات خود پرداخت کنید، مطلع شوید.

از آنجایی که برخی ژنراتورهای شما از چین می آیند، دلایل بیشتری برای اطمینان از تأیید کد HTS و عوارض واردات وجود دارد.

بند ۳۰۱ تعرفه ها

در سال ۲۰۱۸، با اعمال تعرفه های بخش ۳۰۱، عوارض واردات اضافی بر کالاهای وارداتی اعمال شد. تعرفه های اضافی در ۴ لیست محصولات جداگانه تنظیم شده است و از ۷ تا ۲۵ درصد اضافه بر نرخ های عوارض عادی متغیر است. در حالی که برخی از محصولات استثنائات تعرفه بخش ۳۰۱ را دریافت کردند، بسیاری از آنها این موارد را دریافت نکردند یا از آن زمان منقضی شده است.

عوارض گمرکی جبرانی و ضد دامپینگ

علاوه بر ملاحظات بخش ۳۰۱، عوارض گمرکی جبرانی و ضد دامپینگ نیز می توانند وارد عمل شوند. هنگامی که یک محصول وارداتی در ایالات متحده به قیمت بسیار کمتر از ارزش بازار فروخته می شود، عوارض گمرکی جبرانی و ضد دامپینگ اعمال می شود.

هدف از این عوارض گمرکی جبرانی این ارزش پایین و مساوی کردن زمین بازی برای تولیدکنندگان داخلی است. مقادیر اضافی خاص بسته به عوامل خاص هر موقعیت به صورت موردی رسیدگی می شود.

قبل از شروع ترخیص دیزل ژنراتور ، به شدت توصیه می شود با یک کارگزار گمرک دارای مجوز مشورت کنید. کارگزاران ما محصولات شما را بررسی خواهند کرد تا مشخص کنند که آیا بخش ۳۰۱ یا عوارض گمرکی جبرانی و ضد دامپینگ وجود دارد یا خیر. این اطمینان حاصل می کند که هنگام وارد کردن ژنراتورهای خود از هزینه های غیرمنتظره غافل نشوید.

در کنار تأیید کد HTS و وظایف واردات قبل از وارد کردن ژنراتورهای خود، جزئیات مهم دیگری که باید تأیید شود،  Incoterms محموله شما است. اینکوترمز که مخفف اصطلاحات بازرگانی بین‌ المللی است، توسط اتاق بازرگانی بین ‌المللی تنظیم می‌شود و مسئولیت‌ها و هزینه‌های مرتبط با معاملات بین‌المللی را مشخص می‌کند. این موارد توسط خریدار و فروشنده کالا قبل از انجام واردات توافق می شود. در مجموع، ۱۱ ترتیبات اینکوترمز وجود دارد.

نداشتن درک عمیق از Incoterms برای حمل و نقل شما می تواند منجر به برخی مشکلات نگران کننده شود. در برخی از ترتیبات اینکوترمز، خریدار عمده مسئولیت و هزینه ها را بر عهده می گیرد، در حالی که در برخی دیگر، فروشنده این کار را انجام می دهد. سایر ترتیبات بار را به طور مساوی بین خریدار و فروشنده توزیع می کند. درک نادرست مسئولیت ها و هزینه های مربوط به واردات می تواند منجر به هزینه های پیش بینی نشده و تاخیر در روند کلی شود.

کارگزاران دارای مجوز ما درک عمیقی از Incoterms دارند. ما می‌ توانیم جزئیات واردات شما را بررسی کنیم تا به شما اطلاع دهیم که دقیقاً چه وظایفی دارید تا غافلگیر نشوید

دریافت اوراق گمرکی

آخرین جنبه مهم واردات ژنراتور از چین که باید از آن مراقبت کنید، دریافت اوراق گمرکی است. در بیشتر موارد، هنگام واردات کالاهای تجاری به ایالات متحده، یک اوراق گمرکی لازم است. اوراق گمرکی یک سند رسمی است که به عنوان بیمه نامه برای CBP عمل می کند تا از پرداخت حقوق و عوارض واردات اطمینان حاصل کند. از آنجایی که ژنراتورها توسط EPA تنظیم می شوند، هنگام واردات همیشه به اوراق گمرکی نیاز است.

انتخاب در مورد نوع اوراق گمرکی که باید خریداری کنید در نهایت به تعداد دفعاتی که قرار است به ایالات متحده وارد کنید بستگی دارد.

برای واردکنندگانی که فقط یک محموله وارداتی کالا را برنامه ریزی می کنند، یک ضمانت نامه یکبار ورود توصیه می شود. همانطور که از نام آن مشخص است، اوراق یکبار ورود برای یک بار ورود محصولات وارداتی پوشش می دهد.

وارد کنندگان با محموله های متعدد که قرار است در ماه های آینده به ایالات متحده بیایند باید یک اوراق گمرکی مداوم را انتخاب کنند. این نوع اوراق واردات کلیه محموله های وارداتی را به مدت ۱۲ ماه پس از تاریخ اجرایی شدن اوراق پوشش می دهد.

راهنمای ترخیص ژنراتور

همانطور که می بینید، واردات ژنراتور یک کار پیچیده است که موانع و چالش های زیادی برای غلبه بر آن وجود دارد. خوشبختانه، شما مجبور نیستید این سفر را به تنهایی آغاز کنید. تیم ما متشکل از متخصصان با تجربه و دارای مجوز در ترخیص برای کمک به شما اینجاست.

ما می ‌توانیم کل فرآیند ترخیص ژنراتورهای شما را مدیریت کنیم، پس از اینکه جزئیات لازم در مورد واردات شما را داشتیم، بقیه موارد را انجام می‌دهیم. شما نیازی به نگرانی در مورد مواجه شدن با مشکلات غیرمنتظره در طول فرآیند نخواهید داشت.

علاوه بر مدیریت ترخیص کالا از گمرک برای شما، ما همچنین قادریم مجموعه کاملی از خدمات حمل و نقل و تدارکات را ارائه دهیم. این امر از طریق مشارکت ما امکان پذیر شده است.

ما می توانیم خدمات زیر را به شما ارائه دهیم:

 • انجام سفارش
 • حمل و نقل بین المللی و داخلی
 • انبارداری
 • ذخیره سازی و حمل و نقل با کنترل دما
 • مدیریت زنجیره تامین
 • لجستیک معکوس
 • و بیشتر

وقتی آماده شدید، با یکی از کارگزاران گمرک مجاز ما برنامه ریزی کنید. آنها نیازها و اهداف واردات شما را برای ایجاد یک طرح واردات موفق بررسی می کنند.

برای کسب اطلاعات دقیق تر از نحوه ترخیص ژنراتور با کارشناسان ما با شماره ۰۹۱۴۱۶۱۳۴۹۰ تماس بگیرید.

09141613490